Kiedyś strona www sobie działała ...
Zmienili mi publiczny IP, zmieniłem na nowy adres IP, tam gdzie ma domenę.
Próbuje odpalić www station bo pewnie tam muszę również coś pozmieniać i mam komunikat: Sorry, the page you are looking for is not found.
Witam
Już sam nie wiem co jest nie tak! Albo co nowa wersja psuje się albo przeglądarki się dogadują, do podglądu używam Firefox 42 otóż podgląd klikając w kamera pojawi się choć trzeba czekać kilkanaście sekund, natomiast jak włączę "Analiza podglądu na żywo" to mogę czekać do końca świata i nic przy wersji 7.0 było ok, może ktoś ma jakiś pomysł?
Ponieważ dużo pytań jest na ten temat to niech każdy pochwali się jaki tuner działa na 100%.
dedykowany przez Synology PCTV Nanostick Solo - nie działa.
Testowane na DS209+II i DS212+
Dodam jeszcze że testowane na iPad 2 i iPhone 4S. Odtwarzacz Ace Player.
Na PC filmy odtwarza w IE z dodatkiem VLC. Na Mac mini tylko odtwarzam w VLC Player.
Ale generalnie mam podpięty HDD Player DVICO Tvix Slim więc na TV śmiga wszystko aż miło.
Wreszcie porządna zdalna nagrywarka polskiej dvb-t ... .
Witam. Używam Synology 713+ do którego jest dostęp kilku komputerów na Windowsach. W Synku nie mam włączonego firewala - jedynie Antywirus Essential. Włączone jest udostępnianie plików w grupie roboczej dla systemów Windows i są udostępnione katalogi Synka. Dopóki były systemy XP i Windows 7, 8, wszystko działało OK. Po aktualizacji do Windows 10 zaczęły się problemy. Mianowicie mam dostęp do Synka poprzez przeglądarkę internetową, natomiast nie widzę udostępnionych zasobów w otoczeniu sieciowym. Te foldery które wcześniej (przed aktualizacją do dziesiątki) były zmapowane działają OK - natomiast innych nie można ani zmapować, ani ich nie widać w otoczeniu sieciowym Windows 10.
Nie pomaga wyłączenie antywirusa na komputerach (Avast) ani systemowej zapory sieciowej. Próbowałem również przełączyć na komputerze rodzaju sieci z domowej na publiczną i też nic.
Proszę o pomoc
Aktualizacja 5.2-5644 poszła na moim T20 bez problemu z panelu sterowania. Na forum zagranicznym czytam, że u niektórych wolueny się nie montują lub wyskakuje błąd podczas instalacji, ale większości działa. Ten sam Nanoboot, czasem wymagany jest dodatkowy restart, ale u mnie poszło bez problemów.
Mamy problem z ustanowieniem połączenia BOND. Kabelki z serwera wpięte do przełącznika TP-LINK SG108E. W konfiguracji przełącznika mam ustawienia jak w załączonym pliku, czyli LAG na dwóch portach.
W serwerze tworzę BOND zaznaczają LAN1 i LAN2 - pasek postępu dochodzi do końca, ale pojawia się komunikat przy statusie: "Nie udało się ustanowić połączenia IEEE 802.3ad" (jak na załączonym pliku).
Podpowie mi ktoś co robię źle? Będę wdzięczny.
Może ktoś korzysta z tego samego modeli przełącznika?
Witam, zainstalowałem czytnik tt-rss na Synology i po instalacji otrzymywałem komunikat, że część katalogów zwłaszcza cash nie są writable i nie można uruchomić aplikacji. Czytałem o tym na różnych forach bo jak się okazało wiele osób w różnych miejscach miało ten problem... ALE sprawę rozwiązałem sam i była banalna - otóż trzeba było w file station na synology w odpowiednich plikach zaznaczyć możliwość zapisu.... Ot i cała tajemnica.... Piszę tu tę informację bo może ktoś kiedyś będzie też miał taki problem, a ja siedziałem nad nim kilka dni ...
Chciałbym wymienić dysk na większy w TS-112, i w związku z tym mam pytanie do Was:
- czy przed usunięciem z obudowy starego dysku muszę najpierw skopiować jego zawartość
- czy po instalacji nowego dysku będę mógł podłączyć stary do komputera i dopiero skopiować dane na nowy
- czy przy nieudanej próbie wymiany będę mógł z powrotem wsadzić do mojej obudowy stary dysk
WItam, w firmie 5 osób korzysta z plików na synology poprzez CS. Każdy z nas ma na komputerze katalog i wrzuca, modyfikuje pliki i one synchronizują się... Mam takie pytanie czy jeśli zlikwiduję to rozwiązanie czyli odłącze cloud station i wszyscy będą łączyć się przez VPN to ma sens? Jak rozumie teraz niezależnie czy w biurze czy w domu każdy ma dostęp do plików, a łacząc się przez VPN to ja mogę dawać uprawnienia i zezwalać na to, żeby ktoś mógł lub nie wynosić dane poza firmę. Dodatkowo VPN jest bezpieczniejszy nic cloud station, tak? Dziękuję za pomoc i opinie...
Moglibyście mi pomóc zdiagnozować problem z moją powolną bazą danych na synku?
Wystarczy wykonać to proste zapytanie i podać mi swój wyniki czasu wykonania (query time)?
Kod (Text):
use mysql;
SELECT SQL_CACHE benchmark(200000000,'SELECT * FROM help_keyword WHERE help_keyword.`name` LIKE "%a%"');
Bazę MYSQL oraz tabelę help_keyword ma każdy z nas u siebie więc nie trzeba modyfikować zapytania... dodatkowo kolumna name jest indeksowana (unique/Btree) i zawiera 452 rekordy więc odpowiedź powinna być szybka...
u mnie na nasie trwa 23 sekundy (executing w profilerze), ta sama baza ale postawiona na PC trwa tylko 1 sekundę z hakiem... co jest grane ktoś wie?
Swoją drogą mamy niezły benchmark nasów.
Zrobiłem szybkie podsumowanie i oto ranking: PC core i7 (2760QM - 2.4Ghz - 8 wątków, 8gb ram) - 1,0s , dodatkowo test na tym samym komputerze z użyciem najnowszej wersji silnika mysql-5.6.15-winx64 daje wynik 0.6s
Dell T20 G3220 - 1.0083s
Intel Pentium Dual CPU (E2200 @ 2.20GHz, RAM 4GB DDR2-800, HDD system - ST3500418AS, HDD MySql - WDC WD800JB) - 1,62s
Intel Atom D2700 - 2 rdzeniowy 2,13GHz - RAM 1024 64bit DDR3 - mysql 5.1.49 - czas 9.71s
Hosting home.pl - 2s
az.pl - 1.5s
Synology / mySQL DS1813+ (Intel Atom D2700 x86_64) - 9,72s
DS713+ (Intel Atom D2700 Dualcore (2C/4T) 2.13GHz x86 Processor) - 9.73s
DS412+ (Intel Atom D2700 Dualcore (2C/4T) 2.13GHz x86 Processor) - 9,8s
DS1511+ (Intel Atom D525 Dualcore (2C/4T) 1.8GHz x86 Processor) - 11,6s
DS710+ (Intel® Atom™ D410, Single Core 1.6GHz) - 12,7s
DS414 (Marvell Armada XP, dual-core @ - 1.33GHz - 2C/2T) - 14.27s
DS214play (Intel Atom CE5335 i686, 1.6Ghz, 2C/4T) - 16.15s DS109+ (Freescale PowerQUICC III MPC8533 PPC / SATA, 64-bit Memory Bus / 512MB of RAM) - 20.87s
DS212+ (Marvell Kirkwood mv6282 2.0Ghz ARM (Marvell ARMADA 300)) - 21,33s
DS213+ (PowerPC - Freescale QorIQ P1022 - 2 cores - 1.067Ghz) - 23,3s
DS212j (Marvell Kirkwood mv6281 1.2Ghz ARM) - 32,5s
DS110j (Marvell Kirkwood mv6281 ARM - single CPU - 800MHz) - 43,2s
WItam, od ponad roku mam synology DS115J, używamy je w małej firmie małej tzn 5 osób ma dostęp i korzysta z kilku tysięcy plików, które są na dysku, każda osoba ma podłączone Cloud station i na swoim komputerze folder. Dodatkowo korzystamy z bazy mysql zawierającej kilka tysięcy wpisów, z czytnika rss. Mamy podłączony dysk zewnętrzny do jednego z USB, na którym co noc robi się kopia, mój komputer mac archiwizuje się na time machine tez na synology. ...i to tyle jak narazie.... Pytanie moje czy i na jakie inne urządzenie powinienem się "przesiąść". Co chciałbym uzyskać? Otóż pewnie gdyby baza pracowała troszkę szybciej, w tej chwili dodanie, wyszukanie czy update rekordu na indywidualnym koncie trwa ok 2-3 sekundy pewnie to niewiele, ale ta chwila oczekiwania jest denerwująca . Ponieważ cały czas uczę się Synology więc pewnie z czasem dokładał będe nowe funkcje...
Gdy ktoś znalazł chwilkę czasu i napisał co myśli będę wdzięczny...
Mam następujący problem z QNAP TS-410U. Po utworzeniu nowego użytkownika i przydzieleniu mu odpowiednich uprawnień do udziałów sieciowych nie mogę się do nich zalogować z Windowsa za pośrednictwem protokołu samba. W logach QNAPa widnieje nazwa użytkownika i akcja "login Faild". Za pośrednictwem interfejsu webowego mogę się zalogować i przeglądać zasoby. Użytkownik ma dostęp do wszystkich aplikacji i protokołów. Dotychczasowi użytkownicy mogą logować się bez problemu. Dodam, że miałem starą wersję oprogramowania (z 2014). Zrobiłem aktualizację do wersji 4.2.0 - nic się nie zmieniło. Problem występuje przy każdym dodanym użytkowniku. Bez względu na nazwę, hasło, zasób sieciowy. Sprawdzałem na kilku komputerach z różną wersją Windowsa.
Obecnie posiadam Zyxel'a NSA310 wraz z WD Green'em 1,5TB. Sprzęt działa dość sprawnie, jednak w porównaniu do możliwości jakie oferuję DSM to jednak to nie to samo, a na dodatek miejsce zaczęło się kończyć.
Sprzęt w tandemie z dyskiem WD jest ciut głośny - nawet w IDLE. Nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić czy to NAS jest głośny czy dysk. Na dodatek niestety nie mam możliwości umiejscowienia go w innym pomieszczeniu jak swoim pokoju.
Obecnie zakupiłem Synka DS213j i stoję przed wyborem dysków (celuję w 2 x 2TB, lub 2 x 3TB w RAID 0) i w związku z tym mam kilka pytań:
1) firma: Seagate vs WD vs Toshiba?
2) model (patrząc póki co na WD): Green / Red ? Warto dokładać te kilkadziesiąt zł do RED'a (niby dedykowanego NAS'om)? Wg specyfikacji max ich głośność to 24db (RED) vs 29db (Green). Widziałem w kilku miejscach wpisy o awaryjności RED'ów - a jak wygląda praktyka? Są jakieś modele / serie których należy się wystrzegać?
3) jak u Was jest z głośnością dysków? Czy np. zostawiacie Synki na noc i czy jeśli powiedzmy są w tym samym pomieszczeniu gdzie Wy kiedy śpicie to czy emitowany jest na tyle duży hałas, który nie pozwala Wam usnąć.
Wiem, że to są rzeczy sporo indywidualne, jednak może ktoś przeszedł kiedyś przez podobne kroki i może się podzielić spostrzeżeniami.
To moje pierwsze doświadczenia z NAS i jestem w tych sprawach całkowitym laikiem.
Cała konfiguracja zarówno router'a i DSM wydaje się być prosta i czytelna.
Ustawienia uprawnień kont użytkowników, usługi plików i dostępu do folderów, jest już skrajnie nieczytelne i rozstrzelone po całym systemie.
Czemu użytkownik z grupy "user" widzi poprzez "file station" folder HOMES i foldery wszystkich pozostałych użytkowników?
Nie mogę wyłączyć użytkownikowi uprawnień do "homes", bo gdy to zrobię użytkownik nie ma uprawnień także do własnego folderu "home" i nie będzie mógł dostać się do plików ani przez "file station", ani przez FTP.
Co dziwne, łącząc się z serwerem przez klienta FTP, użytkownik ma poprawny dostęp jedynie do swojego głównego katalogu "home" i nie może wyjść w górę i zobaczyć folderu "homes". Natomiast w "file station" użytkownik widzi wszystko i ma dostęp do folderów i plików pozostałych użytkowników, a nie powinien.
Proszę o pomoc jak to zmienić, wyjaśnienie czego nie rozumiem i co pomijam w konfiguracji (zakładam, że to moja wina, a nie neo-nówki serwera)
1. Nie wysyła mi się poczta z załącznikami (sprawdziłem 23 różne konfiguracje), tzn. jak załączam plik .txt to wiadomość zostaje dostarczona.
Niestety z pozostałymi plikami poczta nie dochodzi.
2. Problem z wysyłaniem email za granicę. Komunikat z replay:
Service unavailable; Client host [80.*2.16*.***] blocked using FBLW15; To
request removal from this list please forward this message to delist@messaging.microsoft.com (in reply to RCPT TO command)
Niestety raz jeszcze dzisiaj zawrócę gitarę.
Mam postawiona stronę (a dokładnie jest to strona chrześniaka) na NASie. Stałe IP, przekierowanie DNS itd. Generalnie strona teraz działa. Jednakże pliki znajdują się katalogu WEB, którego nie chce udostępniać w całości (nawet chrześniakowi), bo mam tam tez inne swoje strony. Potrzebowałbym udostępnić mu jedynie podfolder z plikami jego strony w katalogu WEB, a inne foldery ze moimi stronami musiałby być niewidoczne dla niego. Jest to dla mnie mus, bo to on aktualizuje swoją stronę, a nie ja. To jest do zrobienia?
Na początku myślałem, że wystarczy przerzucić pliki strony do folderu WWW użytkownika, zmienić nazwę katalogu w Virtual Host i będzie działać, ale niestety Virtual Host jest chyba ściśle powiązany z katalogiem WEB, a w związku z tym nie da się wpisać ścieżki do innego folderu.
A może jest jakaś inna metoda?
Generalnie potrzebuję hostować drugiej osobie stronę, do której będzie miała dostęp np. FTP, WebDAV itd. celem podmiany plików.
Znajomy poprosił mnie o pomoc którą mam nadzieję że dzięki Wam ją uzyskam. Wybudował się obok rodzinnego domu oddalonego w linii prostej o 60 metrów. Chciałby mieć możliwość oprócz cotygodniowej ręcznej kopii na dysk przenośny mieć automatycznie robioną kopię danych z PC do innej lokalizacji w tym przypadku dom rodzinny. W ten oto sposób mógłby zabezpieczyć się dodatkowo przed kradzieżą itp. Krótko mówiąc z PC do NAS w chwili gdy komputer będzie uruchomiony a nas będzie się włączał o określonej wcześniej zdefiniowanej godzinie.
Obecnie posiada router ASUS N55U. Pozostanie zakup na pewno samego NAS+dysk+UPS. Co jeszcze jest potrzebne aby ten plan mógł zostać zrealizowany i na ile jest to możliwe? Sam NAS do tego typu operacji chyba nie musi być jakiś kosmicznie drogi więc skupialibyśmy się tylko i wyłącznie na używanym. Jaki będzie odpowiedni wg. Was?
Tak wiem że NAS to nie backup, ale w tym konkretnym przypadku wg. mnie takie rozwiązanie lepsze niż żadne.